Moje portal

Razem

możemy więcej

Najlepsza sołtyska z Przyjmy, gmina Golina

Znamy już zwycięzców XXIV Wielkopolskiego Pikniku Sołtysów w Sompolnie. Pierwsze miejsce i tytuł najpopularniejszego sołtysa Wielkopolski Wschodniej zdobyła Iwona Kościeliska, sołectwo Przyjma, gmina Golina. Drugie miejsce zdobył Przemysław Jarka, sołectwo Synogać, gmina Wierzbinek. A trzecie Magdalena Michalak, sołectwo Mniszki, gmina Skulsk. Natomiast tytuł najpopularniejszego sołtysa powiatu tureckiego przypadł Pawłowi Wszędybył, sołectwo Miłkowice, gmina Dobra. A tytuł najpopularniejszego sołtysa powiatu kolskiego zdobył Andrzej Kawka, sołectwo Osiek Mały, gmina Osiek Mały.

Czytaj więcej...

Stała więź z mieszkańcami wsi

Rozmowa z Ireneuszem Niewiarowskim, prezesem Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów
– 25-lecie KSS to z pewnością dowód sukcesu tego wielkiego społecznego i obywatelskiego projektu. A jak na minione ćwierćwiecze spogląda pan z własnej osobistej perspektywy polityka, samorządowca i działacza społecznego?

Czytaj więcej...

Przeciw marnowaniu żywności

Dziś w trakcie konferencji prasowej w Banku Żywności w Koninie zwróciłem się z prośbą o podpisanie petycji do Komisji Gospodarki i Rozwoju, Marszałka Sejmu i posłów o skuteczne zakończenie prac. To ostatnia szansa, żeby ustawa weszła w życie jeszcze w tej kadencji.

Czytaj więcej...