fbpx
Moje portal

Razem

możemy więcej

Na początek monitoring funduszu

Ireneusz Niewiarowski, prezes oraz Marek Wójcik, dyrektor podpisali porozumienie o współpracy między Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów a Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego.

Instytut w pierwszej kolejności, ramach porozumienia, zajmie się monitoringiem Funduszu Sołeckiego na terenie województwa wielkopolskiego. Dziś Fundusz realizuje 2917 sołectw w Wielkopolsce. (30 tys. w Polsce).

- To dla nas wyróżnienie. Cieszę się, że rusza ten pilotażowy program. Trzeba ocenić  funkcjonowanie funduszu i aktywność społeczności wiejskiej. Zasięg i znaczenie funduszu jest tak duże, że istnieje potrzeba prowadzenia badań nad jego realizacją – powiedział Prezes.

Zdaniem Marka Wójcika, należy zbadać jaką rolę fundusz sołecki pełni dla rozwoju obszarów wiejskich.

- Być może wymaga korekty, ale to będziemy wiedzieć po kontroli – dodał dyrektor.

W trakcie spotkania Marek Wójcik wręczył również I. Niewiarowskiemu akt powołania na członka Rady Programowej Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

Instytut powstał w celu przygotowania analiz, ekspertyz i raportów, które będą dotyczyły modernizacji administracji publicznej, aby stała się bardziej nowoczesna przed wyzwaniami na kolejne 25 lat samorządności.

 

Olga Żaryn

Fot. Olga Żaryn

Kategoria: