fbpx
Moje portal

Razem

możemy więcej

Licytacja charytatywna

2 700 złotych zapłacił mieszkaniec Lublina za Konstytucję RP z autografami trzech prezydentów Polski wystawioną przez Ireneusza Niewiarowskiego, senatora na Allegro. Pieniądze z aukcji zostaną przekazane na leczenie dwumiesięcznej Igi Ręglewskiej.

- Początkowo pieniądze z licytacji chciałem przekazać na Fundusz Stypendialny. Potem uznałem, że Iga potrzebuje je bardziej. Konstytucja pojedzie do Lublina, kupujący chciał zachować anonimowość, ale w liście przesłanym do mnie napisał, że ma nadzieję, że ten skromny wkład pozwoli wrócić dziewczynce do zdrowia – powiedział senator Niewiarowski.

Zdobyta przez konińskiego senatora i przekazana na aukcję charytatywną konstytucja jest zupełnie unikatowa. Podpisy na karcie tytułowej złożyło trzech urzędujących w tym samym czasie prezydentów.

- Po tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego jednego dnia mieliśmy aż trzech prezydentów. 8 lipca zeszłego roku obowiązki głowy państwa wykonywał jeszcze marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, Grzegorz Schetyna, któremu została przekazana władza i marszałek Senatu - Bogdan Borusewicz – dodał senator Ireneusz Niewiarowski.

Kategoria: