fbpx
Moje portal

Razem

możemy więcej

Listy bez niespodzianek

Rada Regionalna PO uchwaliła propozycje nazwisk kandydatów we wszystkich wielkopolskich okręgach. Liderem w okręgu konińskim do Sejmu jest Tomasz Nowak, natomiast do Senatu – Ireneusz Niewiarowski.

Konińscy politycy podkreślili, że to są przymiarki. 11 czerwca Rada Krajowa ostatecznie ustali listę nazwisk. Na drugim miejscu do Sejmu znalazła się Irena Tomaszak-Zesiuk, za nią Paweł Arndt, Krystyna Poślednia i na piątym miejscu Szymon Wachowiak.

- Chcieliśmy, aby na piątej pozycji był Piotr Florek, wojewoda, ale premier Tusk zdecydował, że wojewodowie nie mogą kandydować. Na miejscu 8 jest Sławomir Lorek, nasz kandydat na wiceprezydenta Konina w minionych wyborach samorządowych, godny kandydat, mam nadzieję, że powalczy o dobry wynik – stwierdził poseł.

Tomasz Nowak poinformował, że rozmawiał na temat kandydowania z Wiesławem Steinke, Małgorzatą Waszak i Macieje Dąbrowskim, ale każdy z nich odmówił wskazując na Sławomira Lorka.

Senator Ireneusz Niewiarowski będzie najprawdopodobniej rywalizował w okręgu o mandat z Kazimierzem Pałaszem, wieloletnim prezydentem Konina.

- To godny konkurent, rywalizacja będzie ciekawa – powiedział senator Niewiarowski.

Lista do Sejmu

Tomasz Nowak
Irena Tomaszak-Zesiuk
Paweł Arndt
Krystyna Poślednia
Szymon Wachowiak
Jadwiga Miszczak
Maria Świderska
Sławomir Lorek
Mateusz Wojciechowski
Krystyna Żak
Waldemar Jankowiak
Ryszard Pilarski
Elżbieta Raźna
Jakub Tylman
Krzysztof Mazurkiewicz
Mariola Jasińska
Bartosz Wieliński

Kategoria: