fbpx
Moje portal

Razem

możemy więcej

Platforma na szczycie

Konińscy politycy Platformy Obywatelskiej chcą stworzyć na Złotej Górze gm. Krzymów platformę widokową. Pierwsza akcja związana z tą inicjatywą – rajd - odbędzie się 12 czerwca.
Złota Góra to najwyższe wzniesienie Pagórków Złotogórskich, o wysokości 187 m n.p.m. , popularne miejsce wycieczek pieszych i rowerowych. Jest to obszar o bardzo urozmaiconej rzeźbie terenu, dość mocno porośnięty lasami, który stwarza dobre warunki dla rozwoju turystyki i rekreacji. Jest to również wspaniałe miejsce dla grzybiarzy. Poseł Tomasz Nowak zgłosił pomysł budowy platformy widokowej na szczycie, co ma być dodatkową atrakcją. Inwestorem ma być gmina Krzymów. Na 12 czerwca zaplanowano rajd na Złotą Gorę.

- Do udziału w rajdzie zaprosiliśmy osoby niepełnosprawne, panie z kół gospodyń, strażaków – mówi Tomasz Nowak, poseł, który zamierza zdobyć górę za pomocą nordic walking.
W imprezie weźmie również udział Klub Biegacza ,,Aktywni Konin”.
- Zachęcamy, więc wszystkie osoby, które nie chcą wejść, ale wbiec na górę – informuje senator Niewiarowski, założyciel klubu.
Politycy chcą takie atrakcyjne turystycznie miejsca stworzyć w każdej gminie regionu konińskiego, gdyż ich zdaniem, każda ma coś ciekawego do pokazania.

Kategoria: