fbpx
Moje portal

Razem

możemy więcej

KONKURS NASZA EUROPA

Celem konkursu, prowadzonego od 2000 roku, jest wzrost zainteresowania tematyką i problematyką europejską wśród młodzieży,a także jej aktywne członkostwo w Unii Europejskiej, w kontekście ogólnokrajowym jaki i indywidualnym. Do tej pory w konkursie udział wzięło 22.800 uczniów z terenu byłego województwa konińskiego.

HISTORYCZNE KONKURSY BADAWCZE TOWARZYSTWA SAMORZĄDOWEGO

BOHATEROWIE SĄ WŚRÓD NAS
W roku 2009 minęło dwadzieścia lat od pierwszych demokratycznych wyborów z 4 czerwca 1989, które przyniosły Polsce wolność i demokrację. Aby jednak ta wolność mogła stać się faktem, potrzeba było ludzi, którzy podjęli się walki o to, byśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju. Aby ocalić ich pamięć TS i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie ogłosili konkurs, którego celem było „wydobycie z mroków niepamięci” bohaterów walki o wolną i demokratyczną Polskę w latach 1980-1990.Konkurs kierowany był do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z byłego województwa konińskiego.

Czytaj więcej...

WIELKOPOLSKI KONKURS WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM

Organizowany od 1994 roku przez Towarzystwo Samorządowe konkurs jest owocem doświadczeń wszystkich kadencji odrodzonego samorządu gminnego. Przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej, odwołuje się do idei budowania społeczeństwa obywatelskiego, aktywnie upowszechniając podstawową wiedzę o funkcjonowaniu samorządu i jego znaczeniu dla życia lokalnych społeczności. Do tej pory w konkursie udział wzięło 43.100 uczniów.