fbpx
Moje portal

Razem

możemy więcej

HISTORYCZNE KONKURSY BADAWCZE TOWARZYSTWA SAMORZĄDOWEGO

BOHATEROWIE SĄ WŚRÓD NAS
W roku 2009 minęło dwadzieścia lat od pierwszych demokratycznych wyborów z 4 czerwca 1989, które przyniosły Polsce wolność i demokrację. Aby jednak ta wolność mogła stać się faktem, potrzeba było ludzi, którzy podjęli się walki o to, byśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju. Aby ocalić ich pamięć TS i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie ogłosili konkurs, którego celem było „wydobycie z mroków niepamięci” bohaterów walki o wolną i demokratyczną Polskę w latach 1980-1990.Konkurs kierowany był do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z byłego województwa konińskiego.

WYBORY SAMORZĄDOWE 1990 W MOJEJ GMINIE
Celem konkursu, skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, było odtworzenie wydarzeń z roku 1990, a więc kampanii wyborczej do samorządu terytorialnego, przebiegu wyborów i działań w pierwszej kadencji radnych, ze szczególnym uwzględnieniem działaczy Komitetów Obywatelskich „Solidarność”.Zadaniem młodzieży było przygotowanie pracy konkursowej, którą należało wykonać w formie fotozeszytu.

STAN WOJENNY W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI
W 2011 roku przypadła 30 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Data 13 grudnia 1981 r. na stałe wyryła się w dziejach narodu polskiego. Niestety, dla wielu młodych ludzi data ta jest niezwykle enigmatyczna, nie wiedzą co się pod nią kryje. Z tego powodu zorganizowano kolejny konkurs skierowany do młodzieży. Polegał on na przygotowaniu 4-stronicowej gazety w formacie A4.

Kategoria: